Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

23-25 października 2019, Kraków

Zmiana jest wpisana w algorytm Małopolskiego Forum Bibliotek. Staramy się nieustannie zmieniać i co roku dostosowywać formułę konferencji do Państwa potrzeb, nie rezygnując z dotychczasowych dobrych praktyk. Po raz kolejny gościć będziemy znakomitych prelegentów, a udział w konferencji nadal pozostaje bezpłatny.

Identyfikacja wizualna
W tym roku zmiany rozpoczęliśmy od identyfikacji wizualnej. W projektowaniu uwzględniliśmy najważniejsze trendy w projektowaniu graficznym: dedykowane ilustracje, porywającą kolorystykę, asymetrię i łamanie konwencji. Ten ostatni trend szczególnie przypadł nam do gustu. Z dumą prezentujemy Państwu nowe logo zaprojektowane przez Artura Wójcika oraz oprawę graficzną Olgi Marlewicz. Kolaż będący motywem przewodnim tegorocznej konferencji specjalnie dla nas wykonała
Ewelina Lebida.

Prekonferencja Sponsora Generalnego
Z myślą o tych z Państwa, których interesują zagadnienia związane z systemami bibliotecznymi najnowszej generacji, przygotowaliśmy wspólnie ze Sponsorem Generalnym tegorocznego MFB - firmą Aleph Polska - poranną prekonferencję. Podczas spotkania rozmawiać będziemy o najnowszych tendencjach w rozwoju systemów i najnowszych produktach dostępnych na rynku.

Startujemy w samo południe
W pierwszym dniu konferencji wysłuchamy wystąpień zaproszonych ekspertów. W tym roku spotkamy się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w samo południe. Tym razem zgodnie z tradycją poprosiliśmy naszych gości o przygotowanie wystąpień wybiegających w przyszłość, tłumaczących zawiłości współczesnego świata i pomagających nam świat ten badać i rozumieć. Tradycyjnie również najważniejszą perspektywą będzie dla nas perspektywa naszych użytkowników.

Targi Książki w Krakowie
To, co dobre pozostawiliśmy bez zmian. W tym roku również spotkamy się na Targach Książki w Krakowie. Przede wszystkim, podobnie jak w roku ubiegłym, wspólnie z naszym partnerem, Biblioteką Narodową, podsumujemy budzący ogromne zainteresowanie projekt “e-usługa Omnis”. Ale będzie też czas na debaty i prezentacje. Będziemy Państwu towarzyszyć przez cały dzień.

Rajski Hyde Park
Trzeci dzień naszej konferencji oddajemy do Twojej dyspozycji drogi Uczestniku. Otwieramy Rajski Hydepark, podczas którego tym z Państwa, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi badaniami, widzą, dokonaniami, doświadczeniami, umiejętnościami i przemyśleniami, związanymi z tematyką konferencji, udostępniamy wszystkie sale Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie!


Propozycje tematów wraz z krótkim opisem prosimy o przesłanie na adres:

mfb.konferencja@uj.edu.pl


W opisie prosimy również o zawarcie następujących informacji:

  • abstrakt
  • forma wystąpienia (spotkanie, wykład, warsztat, konwersatorium, szkolenie, dyskusja, prezentacja, itd.)
  • przewidywany czas trwania
  • orientacyjny zakres ilości osób uczestniczących
  • zapotrzebowanie na sprzęt

Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca.

 

Tematyka konferencji
Tegoroczny temat forum to: Po drugiej stronie lustra: AI, UX i UI w bibliotekach. Organizatorzy, jak również prelegenci i uczestnicy dotychczasowych trzech edycji Forum, nieodmiennie stają na stanowisku, że w ośrodku zainteresowania bibliotekarzy powinien znajdować się użytkownik. Użytkownik zanurzony w technologii i korzystający z niej do budowania swojej tożsamości, preferencji i wiedzy. Tym razem na celownik bierzemy zagadnienia high tech, zastanawiając się wspólnie nad:

  • Formami nowoczesnych usług informacyjnych opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (artificial intelligence) i rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality),
  • Badaniem potrzeb i zachowań użytkowników za pomocą metod i technik user experience i user interface,
  • Sposobami interpretacji i zastosowania wyników tych badań w doskonaleniu oferty bibliotecznej,
  • Wpływem nowych technologii na tworzony przez użytkowników obraz świata i obraz bibliotek.